Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Odznaczona za bohaterstwo2008-03-13  22:56:03
Kategoria: Aktualności

W siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wręczono Karolinie Sobczak medal „Za ofiarność i odwagę”. Odznaczenie nadane przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego wręczył Starosta Powiatu Słupskiego Sławomir Ziemianowicz. Przyznany medal jest formą podziękowania za bohaterską postawę kobiety na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło 26 lipca 2007 roku. Przypomnijmy, około godziny 20.30 na trasie Sierakowo - Łosino wydarzył się tragiczny w skutkach wypadek drogowy.

Kierujący samochodem VW Golf III 22-letni słupszczanin z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pobocze drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Siła uderzenia była tak mocna, że kierowca i 18-letni pasażer zginęli na miejscu. Drugi z pasażerów 18-letni słupszczanin został rany i zakleszczony leżał na tylnej kanapie. Karolina Sobczak jako jedna z pierwszych zjawiła się na miejscu wypadku. Z rozbitego samochodu wydobywał się dym. Kobieta przystąpiła do ratowania uwięzionego 18-latka. Wyciągnęła go z samochodu i udzieliła mu pomocy medycznej. Opatrzyła jego rany. Miał on poważne złamania kości ramienia prawego i podudzia lewego. W tym czasie samochód stanął w płomieniach. Kobieta odciągnęła rannego dalej w bezpieczne miejsce i opiekowała się nim aż do czasu przyjazdu lekarza.

- Swoim bohaterskim czynem przyczyniła się do uratowania życia 18-letniemu uczestnikowi tego tragicznego w skutkach wypadku. W przeciwnym razie mógłby on spłonąć żywcem w palącym się samochodzie - podkreśla Jacek Bujarski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

W uroczystości oprócz przedstawicieli lokalnych władz, kadry kierowniczej słupskiej policji, wzięli udział zaproszeni goście - uratowany 18-latek i jego rodzina, od których bohaterka również otrzymała podziękowania. (jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl