Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Brązowa Nagroda w LivCom Awards2005-11-14  11:49:12
Kategoria: Aktualności

Słupsk został wyróżniony Brązową Nagrodą podczas najbardziej prestiżowego, światowego konkursu dla społeczności lokalnych – LivCom Awards, który odbył się w La Corunii.

Konkurs LivCom – Międzynarodowy Konkurs dla Miast Godnych Zamieszkania – odbył się po raz pierwszy w 1997 roku i jak do tej pory, jest to jedyny konkurs na świecie skupiający się na najlepszych praktykach w zarządzaniu społecznościami lokalnymi. Jego naczelnym celem jest poprawa jakości życia mieszkańców poprzez tworzenie „miast przyjaznych obywatelowi”. Spotkania finałowe LivCom są unikalnym forum służącym zapoznaniu się i rozwijaniu najlepszych praktyk, a także wymianie doświadczeń, a udział w nich jest inwestycją w przyszłość społeczności lokalnej. Idea wspierana jest przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Międzynarodowe gremium sędziowskie w składzie: Rob Small – Australia, Claudette Savaria – Kanada, Gabe de Buysscher – Belgia, Yori Tashiro – Japonia, Steve Palframan – Wielka Brytania oraz Christo Coetzer – Południowa Afryka, dokonało oceny raportów wstępnych nadesłanych z około 100 miast z całego świata i wyłoniło 37 miast finałowych ze wszystkich kontynentów, dzieląc je na pięć kategorii w zależności od ich populacji.

Słupsk brał udział w bardzo wyrównanej i zagorzałej rywalizacji konkursowej w kategorii C (populacja od 75.001 do 20.000) wraz z Gateshead (Anglia), Kecskemet (Węgry) Marrickville (Australia), Miraflores (Peru), Pecs (Węgry), Pilsno (Czechy), Song Jiang (Chiny), Stavanger (Norwegia), Westminster (Kolorado, USA) i Whittlesea (Australia). Sędziowie oceniali prezentacje miast w następujących kategoriach: zwiększanie atrakcyjności krajobrazu, zarządzanie dziedzictwem kulturowym, praktyki wrażliwe na środowisko, zaangażowanie społeczności i planowanie na przyszłość.


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl