Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Zatrzymani za liczne oszustwa2008-03-10  09:34:40
Kategoria: Kronika Policyjna

Policjanci z Sekcji dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zatrzymali czterech mężczyzn - mieszkańców Słupska podejrzanych o liczne wyłudzenia kredytów, pożyczek i umów telekomunikacyjnych. Dzięki kilkutygodniowej pracy funkcjonariusze rozbili grupę zajmująca się wyłudzeniami między innymi kredytów i pożyczek na podstawie sfałszowanych dokumentów.

Główni organizatorzy przestępczego procederu - 46 i 44-letni słupszczanie założyli firmę. Na bazie legalnie działającego przedsiębiorstwa różnym osobom wystawiali fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu na podstawie, których były wyłudzane kredyty i pożyczki. Jak ustalili policjanci kilka osób wyłudziło kilkadziesiąt kredytów, pożyczek i umów telekomunikacyjnych, na zakup telefonów komórkowych na kwotę ponad 100 tysięcy złotych.

W trakcie przeszukania mieszkania zajmowanego przez 46-latka policjanci ujawnili i zabezpieczyli broń gazową - rewolwer oraz porcje narkotyku - amfetaminę. Dwóch z zatrzymanych 54-letniego Zdzisława K. i 19-letniego Bartłomieja S. przesłuchano i przedstawiono im zarzuty. Zatrzymanym mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. (jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl