Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Kobiece „Metamorfozy”2008-03-08  21:16:05
Kategoria: Kultura

W Międzynarodowy Dzień Kobiet, 8 marca Teatr Lalki „Tęcza” zaprezentował spektakl autorstwa Krzysztofa Rau „Metamorfozy”. Jego premiera odbyła się w 2006 roku, jednak teraz aktorzy teatru przygotowali odświeżoną - damską - wersję tego przedstawienia. - Jest to dobry czas, aby właśnie tego dnia na deskach naszego teatru zaprezentowały się nowe aktorki Teatru „Tęcza”: Ilona Lewkowicz, Alicja Zimnowłocka, Justyna Figacz a także aktorka już od wielu lat związana z naszym teatrem Izabela Nadobna-Polanek. - podkreśla Sabina Michalska, konsultant programowy „Tęczy”.

Stać się kimś innym, zmienić skórę. To doświadczenie fascynuje ludzkość od dawna. Motyw cudownej przemiany ludzi w zwierzęta, rośliny, gwiazdy lub inne elementy przyrody nieożywionej wykorzystywano w sztuce wielokrotnie. Sprawdzić, co sprawia, że ptak jest ptakiem, a człowiek - człowiekiem - to zadanie postawił sobie i Widzom - zespół Teatru Lalki „Tęcza” i reżyser - Krzysztof Rau. Oto na scenie pojawiają się cztery kobiety w czarnych kostiumach. W dłoniach trzymają kawałki płótna z których na oczach widzów wyczarowują przeróżne kształty: ludzi, zwierząt, przedmiotów. Muzyka do tego spektaklu skomponowana przez Robert Łuczaka w dużej mierze pozwala na rozszyfrowanie kolejnych wcieleń aktorek i płócien.

Spektakl Metamorfozy został laureatem VI Festiwalu „Dziecięce Lato Teatralne” odbywającego się w Warszawie w miesiącach wakacyjnych w 2006 roku.


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl