Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza
zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

X Zamknij


 

ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Dbam o zdrowie - Nie palę papierosów2008-02-05  18:02:34
Kategoria: Aktualności

W sali Starostwa Powiatowego w Słupsku odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu fotograficznego pod hasłem „Dbam o zdrowie - Nie palę papierosów”. Był on adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miasta Słupska i powiatu słupskiego. Jego celem było upowszechnienie wśród młodzieży idei zdrowego stylu życia - wolnego od dymu tytoniowego. Organizatorom chodziło nie tylko o to, by młodzi ludzie nie palili papierosów, ale też, jeżeli już palą, by zachęcić ich do całkowitego rzucenia palenia. Wyróżnieni twórcy odebrali z rąk starosty słupskiego Sławomira Ziemianowicza dyplomy i nagrody rzeczowe.

Konkurs spotkał się ze sporym zainteresowaniem wśród młodzieży. Wpłynęło 40 prac, nadesłanych przez 15 autorów (w tym 4 prace uczennic szkoły podstawowej - poza regulaminem). Komisja z udziałem Jana Maziejuka - członka Stowarzyszenia Mediów Polskich oraz Ryszarda Nowakowskiego - fotoreportera „Dziennika Bałtyckiego” nagrodziła najlepsze prace.

W kategorii młodzieży szkół gimnazjalnych pierwszą nagrodę otrzymała praca pt.„Palenie zabija” Eweliny Bułygo z Gimnazjum w Redzikowie. Druga nagroda przypadła Klaudii Laskowskiej z Gimnazjum w Objeździe za pracę pt. „Prawdziwe oblicze reklamy”. Trzecia nagroda trafi do Adriana Ziętarskiego z Gimnazjum w Redzikowie za pracę pt. „Sam czy z kolegami”.

W kategorii młodzieży szkół ponadgimnazjalnych pierwszą nagrodę zdobyła praca Justyny Semegen pt. „Czy naprawdę warto”. Drugie miejsce zajęła praca Estery Bill pt. „Którą połowę wybierasz” - obie uczennice z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Ustce. Trzecią nagrodę za cykl prac pt.: „Palisz? Przestań! Przecież chcesz żyć!”, „Z nałogiem: zaczynam, walczę, wygrywam”, „Jestem silniejszy od nałogu, zrywam z tym!”, „Nie palę, jestem mądry”, „Każdy może palić, Nie każdy może nie palić” otrzymał Paweł Walner z V Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku.

Nagroda pozaregulaminowa przypadła Julii Woś za prace pt. „Słabość”, „Sprzeczność”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kalendarz na 2008 rok z fotografią jednej z nagrodzonych prac. Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku. (jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl