ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
„Gmina Fair Play”2007-10-19  10:06:52
Kategoria: Aktualności

Zakończyła się VI edycja konkursu „Gmina Fair Play” - Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji. Po raz drugi miasto Słupsk zostało wyróżnione oraz otrzymało certyfikat. W miniony piątek 5 października z rąk dr Andrzeja Bąka - Przewodniczącego Komisji Ogólnopolskiej, Pana Andrzeja Arenderskiego - Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej oraz Aldony Michalak - Prezes Zarządu PKO na uroczystej gali zorganizowanej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie certyfikat odebrał zastępca prezydenta Andrzej Kaczmarczyk. Celem konkursu jest wyróżnienie gmin, które są zaangażowane w tworzenie możliwie najlepszych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej i inwestowania oraz nie szczędzą wysiłków na rzecz przyciągnięcia nowych inwestorów. Udział w konkursie ma zwiększyć zainteresowanie inwestorów i mediów gminą.

„Gminy Fair Play” kreują dobre wzorce współpracy samorządów z przedsiębiorcami, godne naśladowania przez wszystkie jednostki administracyjne w Polsce. Są to gminy godne zaufania, otwarte na nowe inicjatywy gospodarczo - inwestycyjne, zapewniające przyjazny klimat inwestorom oraz profesjonalną obsługę inwestycyjną. Konkurs wyłania gminy zdeterminowane, prężne, z nowymi i dobrymi pomysłami na własny rozwój, przynoszący korzyści wszystkim zainteresowanym stronom. Certyfikat otrzymują gminy promujące zrównoważony rozwój, korzystny zarówno dla lokalnej społeczności, jak i dla biznesu.

Ponadto „Gminę Fair Play” cechują: aktywne działania organizacyjne, promocyjne i finansowe podejmowane w celu przyciągnięcia inwestorów, dążenie do rozwiązywania pojawiających się problemów w drodze wzajemnego porozumienia, dotrzymywanie podjętych zobowiązań i stałe polepszanie infrastruktury gminnej. „Gmina Fair Play” promuje inwestycje pro-ekologiczne oraz działania przyjazne osobom niepełnosprawnym. Organizatorzy konkursu przyznając certyfikat „Gmina Fair Play” biorą także pod uwagę praworządność i wysoki poziom etyczny pracowników gminy, prowadzenie konsultacji z mieszkańcami oraz dbałość o zaspokojenie ich potrzeb, a także dobrą współpracę z lokalnym biznesem.

Konkurs „Gmina Fair Play” jest afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej, a jego organizatorem jest Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, który ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie promocji etyki i wspierania przedsiębiorczości zarówno po stronie biznesu, jak i samorządów.


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl