ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Obelisk Stanisława Kądzieli2007-08-18  09:32:05
Kategoria: Aktualności

W rocznicę śmierci Stanisława Kądzieli, pierwszego po reformie administracyjnej kraju starosty słupskiego w latach 1998 - 2002, w podsłupskiej Kobylnicy stanął pamiątkowy obelisk przy ulicy nazwanej Jego imieniem. Uroczystego odsłonięcia dokonała Krystyna Kądziela, małżonka wraz z synem Maciejem, Mirosław Batruch, radny Sejmiku Województwa Pomorskiego i Józef Gawrych, przewodniczący Rady Gminy Kobylnica. Miejscowi księża poświęcili obelisk. Skromna inskrypcja na dużym polnym głazie zawiera lata życia oraz pełnienia funkcji starosty wraz z napisem: Działacz ludowy, społecznik. Fundatorami są mieszkańcy gminy i jej wójt.

- Staszek był dobrym i mądrym człowiekiem. Wiele się od niego nauczyłem, również jako samorządowiec - powiedział Leszek Kuliński. Wspomnienie o St. Kądzieli przedstawił zebranym Jego rzecznik prasowy Leszek Kreft.

Na tę skromną acz podniosłą uroczystość przybyli przyjaciele, współpracownicy i znajomi byłego starosty. Nie było sztandarów, oficjalnych delegacji, podniosłych przemówień. Przyszli po prostu ci, którzy odczuwali taką potrzebę. Składali wiązanki kwiatów, dzielili się wspomnieniami podczas rozmowy. (K)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl