ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Mistrzostwa Służb Mundurowych2006-11-18  09:30:45
Kategoria: Sport Piotr Kozłowski

Przedstawiciele służb mundurowych z regionu słupskiego uczestniczą w kolejnym turnieju o tytuł najlepszych sportowców. Reprezentacje muszą zmierzyć się ze sobą w 7 konkurencjach, między innymi w pływaniu, tenisie stołowym, piłce nożnej i siatkówce. Zawody rozgrywane są w Słupsku od 16 lat, uczestniczą w nich ekipy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej z Ustki, Państwowej Straży Pożarnej ze Słupska, Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, 7 Brygady Obrony Wybrzeża oraz Szkoły Policji.

To właśnie w Szkole przed kilkunastoma laty wykładowcy zaproponowali taką właśnie formę integracji służb mundurowych.

- Koledzy z innych jednostek w kraju, z pewną nutą zazdrości w głosie mówią o naszych mistrzostwach. To jeden z niewielu przypadków, gdy reprezentanci różnych służb jednego garnizonu uczestniczą w takiej rywalizacji. Ma ona formę spartakiady składającej się z siedmiu konkurencji. Wygrywa jednostka, która uzyska najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej - mówi jeden z inicjatorów mistrzostw podinsp. Ireneusz Jacek.

  Posłuchaj wypowiedzi podinsp. Ireneusza Jacka

Sami uczestnicy podkreślają, że podczas takiej sportowej rywalizacji nawiązuje się wiele znajomości i przyjaźni pomiędzy funkcjonariuszami różnych służb. Gospodarzem trwającej aktualnie 16 edycji rozgrywek jest Komenda Miejska Policji w Słupsku. Przywilejem gospodarzy jest między innymi określenie dodatkowej konkurencji dla pozostałych uczestników. Policjanci z Komendy Miejskiej wybrali strzały na bramkę. Zakończenie wszystkich zmagań i ogłoszenie zwycięzców zaplanowano na koniec maja przyszłego roku.


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl