ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Wernisaż wystawy2005-08-05  20:42:21
Kategoria: Kultura

W piątkowy wieczór, 5 sierpnia w Galerii Kameralnej w Słupsku odbył się wernisaż wystawy Artura Krajewskiego pt. „Malarski Teatr Mody – Kobieta”.
 
– Najważniejszymi elementami na tych obrazach jest kolor, rytm, dukty pędzla, postrzeganie, czasami podświadome, a czasami nieświadome, tego wszystkiego co widz ogląda, co go wchłania – podkreśla autor prac, Artur Krajewski. – Dla mnie, jako dla malarza najważniejszy jest tylko kolor – dodaje.

– Cykl obrazów "Kobieta" jest ciągiem scen, które odbywają się pomiędzy dwiema postaciami w bardzo interesującej, pulsującej bogatą rozmaitością uczuć scenografii – tak wystawę odczytuje prof. Jarosław Gajewski prorektor Akademii Teatralnej w Warszawie.

Artur Krajewski ukończył studia na wydziale grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Aktualnie jest adiunktem w Warszawskiej ASP. W swoim dorobku artystycznym ma około 100 wystaw, wydał kilka katalogów, albumów oraz cztery płyty muzyczne. Jest twórcą Festiwalu „Integralia”.
 
Wystawę oglądać można do niedzieli, 21 sierpnia w Galerii Kameralnej w Słupsku, przy ulicy Partyzantów 31a. Wstęp wolny. (jas)


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl