ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
SMS kończy 3 lata2008-04-29  10:04:18
Kategoria: Sport

Trzeci rok działalności kończy właśnie Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku, o profilu piłka nożna. Siedziba placówki mieści się w byłym biurowcu „Pomorzanki”, przy ul. Koszalińskiej. W czerwcu pierwsi absolwenci liceum i gimnazjum zakończą trzyletni cykl kształcenia i szkolenia. Podsumowaniem ich pracy były dwie międzyszkolne imprezy: Licealiada i Gimnazjada. Gimnazjaliści SMS-u przeszli przez rozgrywki jak burza, nie tracąc żadnej bramki. Pokonali kolejno: Gimnazjum nr1 5:0, Gimnazjum nr2 3:0 i Gimnazjum nr4 9:0. Po tych spotkaniach Gimnazja nr3 i 6 oddały swoje mecze bez walki. Szkoda...

Łupem bramkowym w 3 rozegranych meczach podzielili się: R. Terefenko (5 goli), D. Wiśniewski (4), A. Kotłowski (3), Tomasz Piekarski, A. Kłak, D. Telesiewicz, M. Pełka i P. Falkowski. Trenerem zespołu jest Tadeusz Wanat. Licealiści w eliminacjach wygrywali równie wysoko, a w finałach pokonali LO nr4 2:1, Zespół Szkół Technicznych Ustka 8:0 i zremisowali z LO nr5 1:1. Podobnie jak ich koledzy z Gimnazjum zajęli I miejsce. Trenerem zespołu jest Tadeusz Żakieta. Teraz gimnazjaliści szykują się do półfinałów wojewódzkich i jeśli dobrze pójdzie, to do finałów w Tczewie. Nie te sukcesy są jednak najważniejsze. Celem SMS-u jest przede wszystkim szkolenie piłkarskie i wychowywanie chłopców, którzy trafiają do szkoły. Tak, by w przyszłości mieli oni szansę grać w piłkę na wysokim poziomie. Ważniejsze od wygrywania jest to, że 3 gimnazjalistów, od 2 lat regularnie występuje w reprezentacjach województwa pomorskiego w swoich rocznikach. Są to: Tomasz Piekarski, Daniel Wiśniewski i Adrian Kłak. Ich piłkarskie talenty znakomicie się rozwijają. Dwóch uczniów, którzy właśnie kończą Gimnazjum SMS otrzymało propozycje kontynuowania nauki w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Piłkarskiego w Gdańsku. Dwaj inni chcą próbować swoich sił w najbardziej renomowanej polskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Stamtąd wywodzi się wielu reprezentantów kraju, w różnych kategoriach wiekowych, m.in. Radosław Matusiak. Najwyżej z licealistów zaszedł na razie Damian Kotłowski. Regularnie występuje w zespole seniorów „Sławy” Sławno, która pewnie zmierza do III ligi. Szkoła stara się, by uczniowie mieli możliwość mierzenia swoich sił z najlepszymi drużynami. Dzięki coraz liczniejszym kontaktom z renomowanymi w piłce młodzieżowej klubami, gimnazjaliści mieli już okazję mierzyć swoje siły m.in. z takimi rywalami jak: Wisła Płock (zwycięstwo 3:1), Arka Gdynia (0:0), GKS Bełchatów (7:0), Stal Szczecin (1:1), Mazowsze Miętne (0:1), Bałtyk Koszalin (0:6, 1:3), Wratilavia Wrocław (4:2), Rodło Opole (5:0), Młodzik Radom (0:3), Zagłębie Sosnowiec (2:2), Tornado Łódź (5:1), Warmia Olsztyn (0:3), Zangezur (Azerbejdżan) (4:0), Letuvos (Litwa) (3:0). Brali udział m.in. w takich turniejach, jak: Remes Cup w Opalenicy, czy Energa Cup w Koszalinie.

Silną stroną szkoły jest fachowa kadra szkoleniowa. Poza wymienionymi juz trenerami, pracują także: Jan Malinowski, Tomasz Sznigirewicz, Piotr Piszko, Wojciech Polakowski i Adam Pietras. Największą zaś bolączką szkoły jest brak odpowiedniej bazy, ale prawdopodobnie ten problem uda się rozwiązać w przeciągu najbliższego roku.

Górny rząd od lewej: Jan Malinowski-dyrektor sportowy, Tadeusz Wanat-trener, Damian Waś, Patryk Rudzikiewicz, Radosław Terefenko, sędzia, Arkadiusz Haus, Dawid Telesiewicz, sędzia, Patryk Falkowski, Patryk Staszkiewicz, Daniel Wiśniewski, Dariusz Dusza, sędzia. Dolny rząd od lewej: Kamil Kotłowski, Adrian Kłak, Paweł Mulawa, Mateusz Mytych, Andrzej Kotłowski, Filip Dykty, Mariusz Pełka.


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl