ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Wielki spór o wielkie święto2005-11-10  13:51:27
Kategoria: Aktualności

W środę, po zakończeniu nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Słupsku rozgorzał ostry spór wokół uroczystych obchodów Święta Niepodległości. Jolanta Szczypińska, słupska posłanka Prawa i Sprawiedliwości zgłosiła zamiar wygłoszenia krótkiego przemówienia podczas piątkowej uroczystości, jednak jak się okazało napotkała na ostry opór ze strony urzędników ratusza. We wtorek, Dyrektor Biura Poselskiego Jolanty Szczypińskiej Robert Kujawski, zwrócił się telefonicznie do Wydziału Kultury i Sportu, z pytaniem czy po przemówieniu prezydenta miasta Pani poseł będzie mogła zabrać głos.

– We wtorek nie uzyskaliśmy odpowiedzi, uzyskaliśmy odpowiedź dopiero w środa około godz. 10 – podkreśla Robert Kujawski.

Po rozmowie telefonicznej z dyrektorem Jerzym Barbarowiczem okazało się, że będzie to niemożliwe, ponieważ plan uroczystości został już ustalony i Pani Poseł nie będzie mogła zabrać głosu.

– Jako, że prawo do zabrania głosu istniej, złożyliśmy pismo informujące Pana Kobylińskiego, że Pani poseł zabierze głos. Cieszy mnie to, że Pan prezydent w dniu dzisiejszym, tj. w czwartek na łamach mediów mówi już, że Pani poseł może zabrać głos, ale wydaje mi się, że zupełnie nie potrzebna była ta cała sytuacja i to całe zamieszanie – dodaje Dyrektor Biura Poselskiego Jolanty Szczypińskiej, Robert Kujawski.

W środę, 9 listopada rzecznik prasowy słupskiego ratusza Mariusz Smoliński wysłał do lokalnych redakcji oświadczenie, które jest odpowiedzią na stawiane w mediach zarzuty.

Treść oświadczenia w niezmienionej formie prezentujemy poniżej:

Słupsk, 9 listopada 2005 roku

Oświadczenie

„Dzisiaj, 9 listopada 2005 roku do sekretariatu Prezydenta Miasta Słupska, w godzinach rannych (przed sesją Rady Miejskiej) wpłynęło pismo od Dyrektora Biura Poselskiego Jolanty Szczypińskiej - Roberta Kujawskiego. W piśmie tym dyrektor Kujawski zawiadomił prezydenta Macieja Kobylińskiego o tym, iż Poseł na Sejm RP Jolanta Szczypińska „wygłosi własne wystąpienie” w czasie uroczystości z okazji 87 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Pan Prezydent pismo przyjął do wiadomości, gdyż nie zawierało ono ani pytania, ani prośby związanej z wystąpieniem – było jedynie stwierdzeniem faktu.

Ponieważ po zakończeniu sesji Rady Miejskiej wiceprzewodniczący Mirosław Pająk stwierdził autorytatywnie z mównicy, iż jest zbulwersowany faktem, że prezydent zabronił pani Poseł wystąpienia w czasie uroczystości, Maciej Kobyliński cofnął się do mikrofonu i powiedział, że radny Pająk powiedział nieprawdę. Wychodzącego z sali obrad prezydenta otoczył tłum dziennikarzy, którzy pytali czy faktycznie nie zgodził się on na wystąpienie Jolanty Szczypińskiej. Prezydent oświadczył, że jest to wierutne kłamstwo, kolejny raz używane przez radnego Pająka.

Prezydent wyraził przy tym nadzieję, że tym razem dziennikarze napiszą prawdę o zdarzeniu, nie szukając w całej tej sprawie taniej sensacji.”

Rzecznik Prasowy
Prezydenta Miasta
Mariusz Smoliński


 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl