ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Śmiertelny wypadek2009-04-07  07:21:48
Kategoria: Kronika Policyjna

Na krajowej 6-ce, na prostym odcinku drogi z Potęgowa do Słupska, w miejscowości Darżyno doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca białego Forda Fiesty z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewy pas i uderzył czołowo w ciężarówkę. W wyniku wypadku na miejscu zginał 60-letni kierowca Forda. Jego żona ze wstrząśnieniem mózgu została przewieziona do słupskiego szpitala. (jas)

Zabił z zazdrości2008-09-19  15:41:20
Kategoria: Kronika Policyjna

Słupscy policjanci zatrzymali 20-latka podejrzanego o zabójstwo swojego kolegi. Ofiara zmarła od rany zdanej nożem w okolice serca. Zdarzenie miało miejsce w jednej z miejscowości w okolicach Ustki. W mieszkaniu w trakcie towarzyskiego spotkania pomiędzy sprawcą a 22-latkiem - ofiarą - doszło do kłótni. Po krótkiej wymianie zdań napastnik wyszedł z mieszkania. Kiedy po kilku minutach wrócił wziął nóż kuchenny i bez namysłu zadał cios w klatkę piersiową 22-latka w okolice serca. Ten upadł na podłogę. Po krótkiej chwili nie dawał znaków życia. Napastnik widząc co się stało uciekł z mieszkania. Wezwano pogotowie. Lekarz stwierdził zgon.

Czytaj dalej ...


Zderzenie na rondzie2008-09-16  12:42:08
Kategoria: Kronika Policyjna

W sobotę po południu na rondzie „Solidarności” w Słupsku doszło do wypadku drogowego, w którym jedna osoba została ranna. Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący Fiatem Ducato 24-latek jadąc ulicą Łajming nie zachował ostrożności i wjechał na rondo wprost przed jadącą prawidłowo Skodę Octavia. W wyniku zderzenia 19-letni kierowca Skody doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Lekarze stwierdzili u niego stłuczenie brzucha i uraz szyi. Natomiast kierowca Fiata oddalił się z miejsca wypadku. Został jednak zatrzymany przez policjantów przy ulicy Madalińskiego. (jas)

Wpadł do rowu2008-09-09  18:40:03
Kategoria: Kronika Policyjna

Na ulicy Portowej w Słupsku doszło do wypadku drogowego, w którym 2 osoby zostały ranne. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 21-letni słupszczanin jadąc Peugeot 406 w kierunku Ustki z nieustalonych przyczyn wpadł w poślizg i wpadł do przydrożnego rowu. Kierowcę i czterech pasażerów przewieziono do szpitala. Lekarze u kierowcy i dwojga pasażerów stwierdzili ogólne potłuczenia. Natomiast dwóch pozostałych pasażerów pozostało w szpitalu. 19-latek doznał stłuczenia jamy brzusznej i klatki piersiowej, a 24-latek urazu głowy. (jas)

Rozbój w centrum Słupska2008-09-04  10:43:05
Kategoria: Kronika Policyjna

Policjanci zatrzymali 8 słupszczan, w tym dwóch nieletnich podejrzanych o dokonanie rozboju. W nocy pod sklep w centrum Słupska przyjechał samochodem 19-latek spod Słupska. Przed sklepem stało czterech mężczyzn w wieku 20-30 lat. Zaczepili oni kierowcę, a jeden z nich zażądał od niego papierosów. Pokrzywdzony przestraszył się i dał każdemu po jednym papierosie. Napastnicy żądali jeszcze kluczyków od VW Passata, bo jeden z nich „chciał się przejechać”. Kiedy 19-latek odmówił, był straszony przez napastników, że zostanie zabity.

Czytaj dalej ...


Zatrzymany po 10 latach2008-08-30  12:35:48
Kategoria: Kronika Policyjna

Każdy przestępca poszukiwany przez policje musi się liczyć z tym, że zostanie prędzej czy później złapany i postawiony przed oblicze Temidy. Takim przykładem jest 32-letni Paweł S. ze Słupska. Został zatrzymany na terenie Francji. Poszukiwany był od 10 lat listami gończymi wydanymi przez Sądy Rejonowe w Raciborzu i Kędzierzynie Koźlu m.in. za włamania i kradzieże. Wydano za nim również Europejski Nakaz Aresztowani. Poszukiwany ukrywał się na terenie Francji. I tam dzięki międzynarodowej współpracy policji krajów Unii Europejskiej został zatrzymany i przewieziony do Polski. (jas)

Dozór za włamania2008-08-23  20:56:30
Kategoria: Kronika Policyjna

Decyzją Prokuratury Rejonowej w Słupsku będzie stawiał się dwa razy w tygodniu na dozory 53-letni Janusz C. ze Słupska podejrzany o liczne włamania do altanek ogródków działowych przy ulicy Ogrodowej w Słupsku. Mężczyzna został przez policjantów zatrzymany z „fantami” w chwilę po dokonaniu 9 włamań do altanek. Był już karany za podobne przestępstwa. Prokuratura zastosowała również wobec podejrzanego zakaz opuszczania Polski. 53-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. (jas)

Zabezpieczono podróbki2008-08-16  07:30:58
Kategoria: Kronika Policyjna

Policjanci z Sekcji dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zabezpieczyli ponad 200 sztuk odzieży z podrobionymi znakami firmowymi znanych światowych firm. Funkcjonariusze w trakcie wykonywania czynności służbowych w Rowach u 37-letniego mieszkańca Łodzi znaleźli ponad 200 sztuk rożnego rodzaju odzieży min. czapeczki z daszkiem, koszulki, skarpetki z podrobionymi znakami firmowymi znanych światowych firm, które były oferowane do sprzedaży. „Podróbki” zabezpieczono. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia. (jas)

Wypadek motocyklisty2008-08-11  20:52:05
Kategoria: Kronika Policyjna

Na trasie Ustka - Duninowo doszło do wypadku drogowego. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący motocyklem Suzuki 48-letni mieszkaniec Ustki w trakcie wyprzedzania innego pojazdu nie zachował należytej ostrożności - nie zauważył nadjeżdżającego z tyłu BMW, które już wykonywało manewr wyprzedzania - i otarł się o jego bok. W wyniku tego kierowca stracił panowanie nad motocyklem i przewrócił się na jezdnię. Motocyklista doznał otarcia naskórka lewego kolana, a pasażerka doznała obrażeń głowy i ogólnych potłuczeń - pozostała w szpitalu. 48-latek po opatrzeniu został zwolniony do domu. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku. (jas)

Fikcyjna kradzież samochodu2008-08-08  18:26:32
Kategoria: Kronika Policyjna

Słupscy kryminalni po raz kolejny udowodnili, że nie opłaca się zgłaszać fikcyjnych przestępstw. W czerwcu słupszczanka powiadomiła Policję o kradzieży jej samochodu VW Golf. Pojazd wartości 35 tysięcy złotych stał na parkingu przy ulicy Dmowskiego w Słupsku. W czasie kiedy słupszczanka robiła zakupy w pobliskim sklepie - trwało to około 30 minut - samochodów został skradziony. Policjanci pracujący nad tą sprawą zaczęli ustalać okoliczności kradzieży. Mieli pewne wątpliwości czy faktycznie do niej doszło.

Czytaj dalej ...


Archiwum artykułów >>

 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl