ISSN 1897-2284

 
 
 
  Spis treści
:. Aktualności
:. Kultura
:. Sport
:. Felietony
:. Nasze rozmowy
:. Kronika policyjna
Redakcja
:. Kontakt e-mail
Partnerzy:
 
Nowy przystanek na ulicy Lelewela2012-07-20  13:05:46
Kategoria: Aktualności

Nastąpiła zmiana lokalizacji przystanków komunikacji miejskiej na ulicy Lelewela w Słupsku.

Z dwóch przystanków autobusowych, oddalonych od siebie o 300 metrów, stworzono jeden, na środku tego odcinka, przy skrzyżowaniu ulicy Lelewela z ulicą Lipową - blisko bloków mieszkalnych. Zmiana ta podyktowana została dostosowaniem lokalizacji przystanków do rozwiązania docelowego, jakim będzie w przyszłości skierowanie linii nr 18. (mas)

W Słupsku brakuje krwi2012-07-14  20:34:58
Kategoria: Aktualności

Jak co roku, w czasie wakacji w mieście wyczerpują się zapasy krwi.

W tym roku sytuacja jest szczególnie trudna, jeśli chodzi o grupy minusowe - natychmiast są potrzebni dawcy o grupie: 0 Rh-, B Rh- i AB Rh-. Chętni do oddania krwi powinni zgłaszać się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku, przy ul. Szarych Szeregów 21. Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku. Rejestracja dawców odbywa się między godz. 7 - 14, a w środy między godz. 7 - 17.

Czytaj dalej ...


Nowa dyrektor MOPR w Słupsku2012-07-05  16:02:53
Kategoria: Aktualności

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku ma nową dyrektor.

Została nią Mariola Rynkiewicz-Gończ. Przez ostatnie 9 lat pracowała jako dyrektor Wydziału Zdrowia w słupskim ratuszu. W konkursie pokonała trzech konkurentów i zebrała najwięcej punktów. Władze miejskie nie zamierzają ogłaszać konkursu na nowego dyrektora Wydziału Zdrowia. Ich zdaniem warto zapełnić brakujący wakat w wyniku naboru wewnętrznego, bo w ratuszu są pracownicy, którzy mają kompetencję, aby objąć to stanowisko. (mas)

Fontanna na Starym Rynku w remoncie2012-06-30  09:56:04
Kategoria: Aktualności

Trwa remont fontanny na Starym Rynku.

Ten znany większości słupszczan obiekt już od dłuższego czasu był w opłakanym stanie i wymagał pilnej renowacji. Podczas prac została już gruntownie odnowiona niecka, fontanna zyska też nowe lico korony. Ponadto istniejąca już instalacja wodna ma być gruntownie oczyszczona. Koszt remontu oszacowano na 50 tys. zł. Przypomnijmy, fontanna stoi w tym miejscu już blisko 20 lat. Współautorem rzeźby jest słupski rzeźbiarz, Jan Konarski.

Czytaj dalej ...


Opłata za parkowanie bez zmian2012-06-28  21:08:32
Kategoria: Aktualności

Prezydent chciał podnieść opłatę za pierwsze 30 minut parkowania.

Zgody na to nie wyrazili słupscy radni. Za odrzuceniem projektu uchwały głosowało aż 16 rajców. Przypomnijmy, słupska strefa płatnego parkowania obejmuje swoim zasięgiem 32 ulice w centrum miasta. Obecnie pierwsze 30 minut postoju kosztuje 50 groszy, a za pierwszą godzinę zapłacić trzeba 2,50 zł. Prezydent chciał, aby opłata za pół godziny wynosiła 1 zł, a za godzinę 2 zł. Zmiany dotknęłyby również roczną opłatę abonamentową, wzrosłaby ona z dotychczasowych 40 zł do 80 zł.

Czytaj dalej ...


IV Festiwal Organizacji Pozarządowych2012-06-25  14:43:06
Kategoria: Aktualności

W niedzielę, na bulwarze ks. Jerzego Popiełuszki odbył się festiwal słupskich organizacji pozarządowych.

Słupszczanie mogli się zapoznać m.in. z działalnością Joannitów, Stowarzyszenia Metalowych Serc, Amazonek Słupsk, Caritas, Polskiego Związku Niewidomych - koło w Słupsku, Kiwanis, Klubu Słupia oraz Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Słupsku. Część z nich zdecydowała się na aktywne prezentacje. W ten sposób promował się np. słupski WOPR, który demonstrował scenki związane z ratowaniem życia przy udziale różnego rodzaju sprzętu wodnego.

Czytaj dalej ...


Nowe kierunki na AP2012-06-22  18:05:40
Kategoria: Aktualności

Już niebawem zacznie się nabór na nowych kierunkach Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Nowością tegorocznej rekrutacji jest możliwość kształcenia się w specjalności edukacja techniczno-informatyczna, po której ma się dodatkowo uprawnienia inżynierskie. Łącznie oferta słupskiej uczelni liczy już blisko 25 kierunków i 100 specjalności. Podobnie jak w latach ubiegłych przyszli studenci będą mogli się kształcić na kierunkach zamawianych - fizyka, matematyka i ochrona środowiska.

Czytaj dalej ...


Dodatkowe pieniądze dla policji2012-06-12  16:50:48
Kategoria: Aktualności

Słupska policja dostanie z kasy miejskiej 40 tysięcy złotych.

Radni zdecydowali się na dofinansowanie słupskiej policji, z przeznaczeniem funduszy na nadgodziny i nagrody dla funkcjonariuszy. Zdaniem ratusza jest to potrzebne, gdyż część policjantów ze Słupska w czasie Euro 2012 pojechała do Gdańska ochraniać imprezę, co z kolei oznacza większe wykorzystanie tych funkcjonariuszy, którzy pozostali na miejscu. W okresie letnim, jak co roku, wzmacnia się także patrole na ulicach Słupska i innych miejscowości w powiecie, dlatego wielu policjantów wyrabia nadgodziny. (mas)

Procesja Bożego Ciała w Słupsku2012-06-08  09:32:05
Kategoria: Aktualności

Jak co roku, 60 dni po Wielkanocy, tłumy wiernych w całym kraju wzięły udział w procesjach Bożego Ciała ku czci Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu katolicy wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. W Słupsku uroczysta procesja wyruszyła z pod kościoła Mariackiego, w kierunku kościoła Najświętszego Serca Jezusowego, kościoła św. Ottona oraz kościoła św. Jacka. Przy każdej odwiedzanej świątyni na wiernych czekały udekorowane ołtarze. (jas)

Wzrośnie opłata za ścieki2012-06-06  18:06:54
Kategoria: Aktualności

Od początku lipca opłaty za ścieki w Słupsku wzrosną o 24 grosze.

Stanie się tak, mimo, że Rada Miejska nie wyraziła na to zgody. Większość radnych (9 głosów było przeciw, 6 za) zdecydowała, że opłata nie powinna wzrosnąć. Mimo to Wodociągi Słupsk zdecydowały się na podniesienie opłaty. Według wyliczeń słupskiej spółki, biorąc pod uwagę jednoosobową rodzinę stawka wzrośnie z 21,56 zł na 21,89 zł miesięcznie.

Czytaj dalej ...


Archiwum artykułów >>

 

  © 2005-2015 Wszelkie prawa zastrzeżone   statystyki www stat.pl